Palackého údolí 350, Bílovice nad Svitavou

rezervace tělocvičny: +420 739 462 734

Tenisový oddíl v roce ok 2015

Do letošní sezony 2016 vstupuje tenisový oddíl s celkem 20ti členy, z čehož je 17 mužů a 3 ženy. Věkový průměr oddílu se zvyšuje, neboť naše členská základna postrádá mládež, což je náš momentálně největší problém. Mezi členy nemáme bohužel kvalifikované trenéry a ani finance na ty externí. Z těchto důvodů v roce 2016 nepočítáme s otevřením tenisové školy, ale na stole jsou plány jak s tím v budoucnu naložit. Snad nám pomůže i baby boom, kdy se našim hráčům narodilo dohromady 5 miminek, potenciálních tenistů J.

Ze sportovní činnosti:

Podruhé v dlouhé historii tenisového oddílu hrálo družstvo dospělých krajskou soutěž II. Třídy, kterou jsme si vybojovali výbornými výkony v předchozí sezoně. Těšili jsme se, jak si zahrajeme s tenisovými kluby ČLTK Jihlava, Nové Město na Moravě, Tišnov, ESOX, Mosilana Brno, Slatina a Kometa Brno, ale už před začátkem se k nám obrátil zády Jihomoravský tenisový svaz, protože nám nepovolil výjimku – hrát domácí zápasy v Bílovicích. Důvodem je, že minimální počet dvorců pro KP II jsou 3 a my máme, jak sami víte dvorce 2. Proto nám bylo nařízeno odehrát vše na dvorcích soupeřů a dokonce s vlastními míči. Paradox. Tento fakt do družstva vnesl negativní emoce a poraženeckou náladu a proto logicky následovaly špatné výsledky. Prohráli jsme všechny zápasy a sestoupili do KP III.

Proto vrcholem závodního tenisu byl až srpnový turnaj jednotlivců ve dvouhře a čtyřhře – BINAS CUP, kterého se zúčastnilo 30 hráčů především z Jihomoravského kraje. Vítězství v jednotlivcích obhájil David Bolek s ŽLTC a tentýž hráč spolu s Markem Šromem vyhráli soutěž ve čtyřhře.

Na naše kurty si chodí zahrát především rekreační hráči, a právě pro ty se uspořádal v září turnaj ve čtyřhře. Účast byla vysoká, dokonce jsme museli i některé páry z kapacitních důvodů odmítnout. Slibujeme však změnu hracího systému ať si zahraje skutečně každý.

Ostatní činnosti oddílu:

Kromě nedostatku mládeže se potýkáme i s jiným problémem. Hodně členů je z Brna a proto nám chybí při brigádách, jak se říká „ruce na práci“. Proto je zvelebování areálu především na bedrech několika málo jednotlivců, kteří zde tráví dohromady stovky hodin. Povedlo se nám postavit altán na posezení, vylepšit prostory bývalé klubovny a další…

Plán na rok 2016

Tenisové družstvo projde obměnou. Z hostování se vrací Lukáš Eberhard, do Komety přestoupil Luboš Taranza a přišel z klubu Moravské Budějovice nový hráč David Štastný. Tito doplní sestavu Volejník, Štěrbáček, Balcárek, Marvan, Bubeníčková a Dostálková.

V domácích mistrovských utkání přivítáme vždy v sobotu 7.5. Brno Žabovřesky B, 28.5. Tatran Kohoutovice, 11.6. TK Komín B a zakončíme 25.6. s klubem Čechie Zastávka. V kalendáři sportovních akcí určitě najdete BINAS CUP, který se bude konat o víkendu od 20 srpna, na začátku září proběhne tradiční turnaj rekreantů.

Mimo sportovní činnost plánujeme dokončit oplocení areálu, údržbu zeleně, opravu chodníků, vyvěšovat plakáty s pozvánkou na utkání a další.

Dovolte mi závěrem ještě vzpomenout a vzdát holt našemu dlouholetému členu a bývalému starostovi Sokola, panu Vladimíru Henclovi, který nás opustil v prosinci loňského roku.

Děkuji za pozornost.

V Bílovicích nad Svitavou, dne 18.3. 2016